Cupa Ippon 2014

Această prezentare necesită JavaScript.

 

Sambata, 13 decembrie, a avut loc a 24 a editie a Cupei IPPON 2014 organizată de Clubul Sportiv Ippon Medias, la sediul  din strada M. Kogalniceanu 24.

Shihan Dorin Tichindelean a organizat acest concurs exclusiv pentru sportivii clubului pentru a -i descoperi pe cei mai buni.

Shihan Adrian Bucur  a fost oaspetele de onoare al juriului, alaturi de Shihan Doru Tichindelean,  Sensei Dora Hanga, Sensei Razvan Hanga si Senpai Nicolae Armenean.

Rezultatele obtinute au fost:

Kata -8 ani fete

  • Loc I Sacelean Timeea
  • Loc II Dobrin Diana

Kata 7 -10 ani fete 10 kyu

  • Loc I Fabian Noemi
  • Loc II Ritea Carina
  • Loc III Sincu Antonia

Kata 9 -10 ani fete 8- 7 kyu

  • Loc I Nonu Narcisa
  • Loc II Medesan Alexandra
  • Loc III Lulciuc Teodora
  • Loc IV Todica Cezara

Kata 9 -10 ani fete 6-5 kyu

  • Loc I Armenean Samira
  • Loc II Lupu Maia
  • Loc III Medesan Daliana

Kata 11-14 ani fete

  • Loc I Rotaru Sabina
  • Loc II Iulia Ivan
  • Loc III Hentea Cristina

Kata – 7 ani baieti

  • Loc I Toderici Victor
  • Loc III Birsan Tudor
  • Loc III Strete Alexandru

Kata 7-8 ani 9-7 kyu

  • Loc I Boian Alex
  • Loc II Cindea Dorian
  • Loc III Oprea Ciprian

Kata 9-10 ani 10 kyu baieti

  • Loc I Nagy Flavius
  • Loc II Ritea Rares
  • Loc III Ferdean Darius

Kata 9-10 ani 7-5 kyu baieti

  • Loc I Radu Andrei
  • Loc II Pangalean Catalin
  • Loc III Krauss Paul
  • Loc IV Poienariu Alexandru

Kata 11- 12 ani 10 kyu

  • Loc I Barloncea Lucian
  • Loc II Oprea Catalin

Kata 11- 12 ani 8-6 kyu

  • Loc I Dobra Mihai
  • Loc II Nitoiu Bogdan
  • Loc III Vintila Calin

Kata 13- 14 ani 8-3 kyu

  • Loc I Ioana Bogdan
  • Loc II Szekely Vlad
  • Loc III Paturan Catalin
  • Loc IV Puica Beniamin

Kumite -8 ani fete

  • Loc I Sacelean Timeea
  • Loc II Dobrin Diana

Kumite 7-10 ani

  • Loc I Ritea Carina
  • Loc II Sincu Antonia
  • Loc III Fabian Noemi

Kumite 9-10 ani fete

  • Loc III Todica Cezara
  • Loc III Medesan Alexandra
  • Loc II Lulciuc Teodora
  • Loc I Nonu Narcisa

Kumite 9-10 ani fete

  • Loc I Lupu Maia
  • Loc II Armenean Samira
  • Loc III Medesan Daliana

Kumite 11-14 ani fete

  • Loc I Ivan Iulia
  • Loc II Rotariu Sabina

Kumite baieti – 7 ani

  • Loc I Toderici Victor
  • Loc II Birsan Tudor
  • Loc III Strete Alexandru

Kumite baieti 7 -8 ani

  • Loc I Cindea Dorian
  • Loc II Boian Alex
  • Loc III Oprea Ciprian

Kumite baieti 9-10 ani

  • Loc I Ferdean Darius
  • Loc II Nagy Flavius
  • Loc III Ritea Darius

Kumite baieti 9-10 ani

  • Loc I Radu Andrei
  • Loc II Nonu Alin
  • Loc III Poienaru Alex
  • Loc III Dobrin Paul

Kumite baieti 11-12 ani

  • Loc I Oprea Catalin
  • Loc II Birloncea Lucian

Kumite baieti 11-12 ani

  • Loc I Vintila Catalin
  • Loc II Dobra Mihai
  • Loc III Nitoiu Bogdan

Kumite baieti 13-14 ani

  • Loc I Paturan Catalin
  • Loc II Szekely Vlad
  • Loc III Ioana Bogdan
  • Loc III Puica Beniamin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reclame
Acest articol a fost publicat în Clubul Ippon Medias și etichetat , , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s