Sportivii medieseni se intorc acasa medaliati de la Campionatul Mondial WUKF din Polonia

Afis Ploniacampioane

Această prezentare necesită JavaScript.

Sportivii Clubului Ippon Medias au facut parte din delegatia Romaniei la Campionatul Mondial WUKF din Polonia. Concursul s-a desfasurat in perioada 15-20 octombrie 2014, la Szczecin, în Polonia unde  au concurat sportivi cu vârste cuprinse între 7 și 20 de ani.

Romania s-a clasat pe locul I din 36 de tari, iar Federatia romana FRKWKC a iesit pe locul I din 44 federatii ale lumii cu 23 medalii de aur, 22 medaliide argint, 22 medalii bronz III, 18 medalii bronz IV cu un   total de 85 medalii.

Lotul Clubului Sportiv Ippon  Medias a fost insotit la Szczecin de antrenor Dora Hanga si instructor Nicolae Armenean, acasa ramanand antrenorii Dorin Tichindelean si Razvan Hanga, care de asemenea ii pregatesc pe sportivi.

Rezultate:

KATA ALL STYLES CHILDREN B – FEMALE – PURPLE/ BLUE A PURPLE/ BLUE – 9 A 10 YEARS

Locul 1 Kumite echipe Shobu Sanbon si locul 3 Kumite echipe Rotativ

Locul 1 Kata echipe Shotokan (a fost selectata in echipa de junioare)

Cristina Padurean:

Locul 1 Kumite echipe Shobu San

Locul 1 Kata echipe Shotokan

Locul 3 Kumite individual

Locul 3 Kata individual Shotokan

Padurean Cristina si Truta Mihai au participat prima oara la juniori.

Maia Lupu locul 6 Kata, Sabina Rotariu si Iulia Ivan locurile 7 tot la Kata 11-12 ani.  Sekely Vlad locul 8 Kata. Hentea Cristina – locul 7 Kata